İftar menüleri 2023: 10. Gün iftar menüsü

Onuncu gün iftar menümüze, bundan öncesinde olduğu gibi yine sıcak ve midemizi yormayan bir çorba tarifi ile başlıyoruz. Hemen ardından kolaylığı ve lezzetiyle belki de bundan sonra sofralarınıza hep konuk edeceğiniz bir ana yemek ve sonrasında sağlıklı olduğu kadar lezzetliyle de gönlünüzü çelecek bir salata ile devam ediyoruz. Tatlıya biraz ara veriyor ve ana yemeğin favorisi olan eşlikçi ile menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte size özel hazırladığımız onuncu gün iftar menüsü…

10. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Çeşmi nigar çorbası,
  • Bartın ıslaması,
  • Sebze salatası,
  • Cacık

ÇEŞMİ NİGAR ÇORBASIOsmanlı mutfağından iftar menümüze konuk aldığımız çeşmi nigar çorbası, mercimek çorbasının belki de en lezzetli hali! Hafif içimi ve terbiyesinden aldığı lezzetiyle midenizi yormayacak ve tadı damağınızda kalacak.

Saray mutfağından: Çeşmi nigar çorbası tarifi

BARTIN ISLAMASIBartın yöresine ait ıslama yemeği, hem pratik hem de oldukça lezzetli bir ana yemektir. Hızlıca hazırlanması ve tek başına doyurucu bir yemek olmasıyla bir kere deneyince sürekli denemek isteyecek ve bu tarifi aklınıza not edeceğinize eminiz.

Buyursunlar efendim: Bartın ıslaması tarifi

SEBZE SALATASIAna yemeğin yanına yakışacak en hafif ve sağlıklı olan bu salata ile iftar menümüze devam ediyoruz. Sarımsaklı sosuyla, buharda haşlanan sebze salatası midenizi yormayacak ve sosuyla sizi kendine aşık edecek.

Sebze sevmeyene sevdirir: Sebze salatası tarifi

CACIKBugün iftar menümüzü tatlıyla değil de neredeyse her yemeğin yanına yakışacak olan bir eşlikçi ile bitirelim dedik. Bartın ıslaması yemeğinin yanında cacık sizin de favoriniz olacak.

Ana yemeğin favorisi: Cacık tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir