Özdağ’dan İYİ Partililere çağrı: “İdris Naim Şahin Türk milletine karşı suç işlemiştir, ona oy vermeyin”

14 Mayıs seçimlerine bir gün kaldı. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından paylaştığı bir video ile İYİ Partililere bir çağrıda bulunud.

Özdağ, çağrısında şu ifadeleri kullandı:

“İdris Naim Şahin’in milletvekili olmasına izin vermeyin. Şahin’in döneminde İçişleri Bakanlığı anahtar-teslim FETÖ’ye verildi.

Bütün Emniyet Müdürlükleri ve valilikler, hiçbir dönemde FETÖ İçişleri Bakanlığına, Emniyet’e Jandarma’ya bu kadar hakim olmadı. İdris Naim Şahin Türk devletine ve milletine karşı büyük bir suç işlemiştir. Meral Akşener, ‘Suçlu olsaydı hakkında soruşturma açılırdı’ dedi. Bu doğru değil. Hepsi suçlu, ama siyasi ayakla ilgili soruşturma yapılmadığı için hepsi kurtuldu.”

Özdağ, kendisinin İYİ Parti’den ayrılma sürecinde Şahin’in Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesinin etkili olduğunu söyledi. O zaman Şahin’in adaylığını istifa tehdidiyle durdurduğunu söyleyen Özdağ, Şahin’e kesinlikle oy verilmemesi gerektiğini belirtti.

Özdağ, devlet güvenliğinin kendisi için öncelik olduğunu ve bu konuda söylediklerinin dikkate alınması gerektiğini vurguladı.

Özdağ’ın videosu:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir