Batuhan Karadeniz’e şok! 4.5 yıl hapis istemi

Fenomen Aleyna Eroğlu, sosyal medya hesabından videolar yayınlayarak 2 yıl birlikte olduğu eski sevgilisi futbolcu Batuhan Karadeniz tarafından darp edildiğini iddia etmişti. Şikayetçi olan Eroğlu ifadesinde, Karadeniz’den yaklaşık 1 ay önce ayrıldığını belirterek “Kendisine sevgili olduğumuz dönemde parça parça 300 bin TL para verdim. Sonra paramı almak için ona ulaşmak istedim fakat ulaşamadım. 21 Mart’ta 04.00’te Batuhan sosyal medyadan canlı yayın açtı. Ben de bulunduğu otele paramı istemek için gittim” demişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Eroğlu, yaşadığı şiddeti “Kapıyı çaldım, açtı. Açar açmaz tokat attı, boğazımı sıktı. Kapıyı kapatırken sağ kolumu kapıya sıkıştırdı” diyerek parasını alamadığını söylemişti. Şikayet üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Hazırlanan iddianamede, eski sevgili olan tarafların alacak verecek meselesi yüzünden önce telefon sonra yüz yüze tartıştıkları ve darp olayının yaşandığı belirtildi.

KONUŞMAK İÇİN GİTTİ

Batuhan Karadeniz’in çeşitli tarihlerde WhatsApp üzerinden sinkaflı küfürler ederek “Kahpe, o…” şeklinde kelimeler sarf ettiği anlatıldı. Küfür içerikli tehdit mesajları da iddianamede yer aldı. İddianamede Adli Tıp Kurumu’ndan alınan darp raporu da yer aldı. Raporda Eroğlu’nun basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı ifade edildi.

4.5 YIL HAPİS İSTEMİ

Dosyada kamera kayıtları da delil olarak yer aldı. Tarafların uzlaştırmaya yönlendirildiği fakat uzlaşmadıkları belirtilen iddianamede Karadeniz’e ‘Zincirleme tehdit’ ve ‘Kadına karşı basit yaralama’ suçlarından 1 yıl 2 aydan 4.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir